Пн-Сб: З 9 ДО 18
Нд: вихідний

Кошик порожній!

ru ua
Як з'явився картон? Ми розповімо!

Як з'явився картон? Ми розповімо!

06.06.2017

Історія появи картонної упаковки.

Безумовно, упаковка з картону є найбільш затребуваним та популярним видом пакувального матеріалу. Сьогодні в картонну упаковку пакують практично все: від молока до складної електронної техніки. Але багато хто знає, як саме виник цей універсальний, зручний та дешевий матеріал. Ми розповімо Вам.
Перші згадки про цей матеріал датуються XVI ст. У цей час робили його шляхом простого склеювання кількох паперових листів між собою. Основне призначення такого картону полягало в тому, що він служив твердою обкладинкою для книг, щоб вони довше зберігалися. А ось уже ближче до XIX століття картон почали виготовляти машинним способом.
Поява гофрокартону
Дивно, але спочатку гофрокартон (його прототип) використовувався як підкладка для капелюхів. З'явився він завдяки британським майстрам, які його згодом і запатентували.
Пізніше, 1874 року, Олівер Лонг (американець) вирішив приклеїти до листа гофри картонний лист. Це стало справжнім проривом.
Двошаровий гофрокартон виявився дуже міцним, легким та недорогим матеріалом для пакування. Перший верстат для його виробництва був створений у 1881 році і був дуже примітивним: вали для гофрування були виготовлені із двох стволів від гармат. Працював цей «пристрій» від ручної тяги.
А через кілька років до двошарового листа приклеїли третій шар, таким чином з'явився той тришаровий гофрокартон, який ми використовуємо до сьогодні.
Темпи виробництва тришарового картону росли з шаленою швидкістю, і незабаром його почали масово виробляти в усіх куточках світу.
Дво-, три- і навіть п'ятишаровий картон і коробки з нього та багато інших пакувальних матеріалів ви можете придбати за найнижчими цінами в компанії Упаковочка.